fbpx

„Sada sammu“ eestvedaja: inseneri elukutse oli, on ja jääb

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil EUCYS2017 (Foto: Anneli Ramjalg)

„Rakenduskõrgharidus on täpselt samamoodi kõrghariduse esimene aste kui bakalaureuseõpe ülikoolis. Meil on lihtsalt praktikat rohkem, kuid tegelikult on see esimene aste, kust liigud edasi, kuhu iganes soovid,“ rõhutab Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) õppejõud Anneli Ramjalg.

TTK korraldab inseneeria valdkonna tutvustamiseks 3. novembril karjääripäeva, mille sihtrühm on gümnasistid, kutsekoolide õpilased ja oma kooli üliõpilased. Lisaks toimub Ramjala juhitava projekti „100 sammu inseneerias“ suursündmus ehk 2. Goldbergi masina ehitamise võistlus. Kogu päeva sündmusi saab jälgida läbi veebi.

„Sõnum on see, et inseneri elukutse on üks väga hea elukutse, mis oli, on ja jääb. Ilma insenerideta ei saa. Masinaid ja roboteid võib ju juurde mõelda, kuid keegi peab siiski olema looja ehk suure pildi kokkupanija. Insenerivaldkond on lai ja ruumi on ka neile, kes on tugevad programmeerijad ning keda huvitab infotehnoloogia.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt