fbpx

Kas Merivälja mõistatus lahendatud?

TTÜ geoloogia instituudi teadlane Rutt Hints (seisab) ja nooremteadur Siim Pajusaar (istub seljaga ekraani poole) tutvustamas uuringute tulemusi (Foto: Edmond Mäll / TTÜ)

Paranähtuste uurijatele ja müstikasõpradele üle poole sajandi arutlusainet pakkunud Merivälja „UFO-sulam“ on Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi teadlaste kinnitusel inimese valmistatud.

Millega on tegemist?

Juhtunu tagamaad ulatuvad 1960. aastatesse, mil Meriväljalt Hõbekuuse tee 34 leiti 6,5-meetrise augu kaevamiselt väidetavalt metalne kiht. „Peremees (Virgo Mitt, toim) ei suutnud alguses seda kihti läbi kaevata. Ta sai pärast mõnda aega tööriistadega toksimist selle metalse kihi purustatud ja nii korjas ta  need tükid sealt kaevu põhjast välja,“ jutustas TTÜ geoloogia instituudi teadur Rutt Hints.

Aastad möödusid ja alles 1980. aastatel jõudsid väidetavalt samast kaevust pärit tükid erinevatesse uurimisinstituutidesse, sest peremehel tekkis huvi, et millega on tegemist. „Sealt läks asi laiali, kuna instituutides ei suudetud üheselt tuvastada, mis materjaliga on tegemist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt