fbpx

Robotex 2017 – Where brains and metal meet

Robotex 2016 (Foto: TTÜ fotopank)

Euroopa suurim robootikasündmus Robotex 2017 sihib järgmisi rekordeid, lisades programmi uusi võistlusalasid ja pakkudes erinevaid töötubasid. Kõikide võistlusalade ja huviliste äramahutamiseks kolib üritus Eesti Näituste messikeskusesse.

Robotexi esimene ja suurim eesmärk on ühendada robootikahuvilisi, pakkudes osalejatele võimalusi enda oskuseid proovile panna erinevate ülesannete lahendamisel.

„Teine väga oluline osa on korraldada huvilistele erinevaid töötubasid,“ rääkis robootikavõistluste koordinaator Karl-Tanel Paes.

Kogu ürituse vältel saavad kõik külastajad kätt proovida robotite ehitamises, programmeerimises ning teha teadustrikke ja katseid. Lisaks on võimalus osa võtta tehnoloogiakonverentsist, kus käsitletavateks teemadeks on kosmos, talendid, STEM (science, technology, engineering and mathematics), eetika tehnoloogiavaldkonnas ning loomulikult innovatsioon. Paralleelselt võistlustega toimub ka tehnoloogianäitus, kus on esindatud Eestis tegutsevad ettevõtted ning ülikoolid, kes tutvustavad oma igapäevast tegevust.

Korvpall teeb debüüdi

Läbi aastate on mitmed võistlused juurde tulnud või vahetunud ning tänavu on erinevaid robotivõistlusi kokku 22.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt