fbpx

Kovisioon ehk kuidas oma töötajaid toetada

Kovisiooni meetodit kasutab töötajate toetamiseks üha rohkem ettevõtteid (Foto: Dreamstime.com)

Stsenaarium on järgmine: töötaja lahkub töölt ja ütleb põhjuseks, et soovib teha kannapöörde oma tööelus: naasta ülikoolis õpitud eriala juurde, millest ta on juba mõnda aega unistanud. Praeguse tööandja juures ta oma unistust teostada ei saa, sest seal pole talle erialast tööd pakkuda. Tema karjäärinõustaja, kellega kohtumiste käigus töötaja taolisele äratundmisele jõudis, tunneb aga ennast halvasti, kuna ettevõte jääb nüüd ilma heast töötajast. Niisuguses olukorras avitab kovisioon. Aga kuidas? Räägib Evely Gorobinski (Ericsson Eesti AS Tallinna tehase töösuhete ja kompetentsijuht).

Mis on kovisioon? See on sisuliselt sama tööd tegevate inimeste regulaarselt toimuv kohtumine, kus üksteise kogemuste ja teadmiste ühendamisel leitakse tööalastele olukordadele lahendusi.

Kovisiooni meetodit kasutavad töötajate toetamiseks mitmed Eesti ettevõtted ja riigiasutused. Häid näiteid on nii töökeskkonnavolinike, siseaudiitorite, meeskonnajuhtide, keskastmejuhtide, koolitajate kui ka karjäärinõustajate toetamisest kovisiooni abil.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt