fbpx

Andmeanalüütika aitab inimesi juhtida

Laszlo Bock Google’i peakorteris (Foto: Peter DaSilva /The New York Times / Scanpix)

Tänaseks on tööjõuturg jõudnud seisu, kus ettevõtete arenemise kiirus sõltub peamiselt nende oskusest sobivaid töötajaid leida ning hoida. Värbamisest on saanud juhtimise üks olulisemaid strateegilisi valdkondi ja uue tiimikaaslase valikust edu võtmetegur. Abikäe ulatab people analytics ehk personali andmeanalüütika. Lähemalt räägib Kadri Kütt (HR-valdkonna spetsialist).

Inimressursside valdkonnas tähendab big data andmeid, mis ettevõtetes on aastate jooksul töötajate kohta kogunenud või sihipäraselt kogutud.

Internetistumise tulemusena on iga inimese kohta võimalik lisainfot leida ka sotsiaalmeediast ja võrgustikest. Praegu on need andmehulgad enamjaolt kasutult seisev ressurss, mida saab aga personaliotsustes people analytics’i abil edukalt ära kasutada.

Andmeanalüütika võimaldab prognoosida värbamisvajadust, valida sobivad töötajad, monitoorida nende sooritust ja analüüsida seda, mis vajab arendamist. Paikapidavate tulemuste saamiseks on oluline koguda võimalikult täpsed andmed ja jätta kõrvale kasutu info.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt