fbpx

Peeglike-peeglike kontori seina peal, kuidas juhtida töötajate enesearengut?

Kuidas teha juhina nii, et su töötajad iga paari aasta tagant ei vahetuks? Vastus peitub osaliselt töötajate enesearengus ja selle juhtimises. Näiteks on Andrei Dementjev Fortumos töötanud juba kaheksa aastat ning tema sõnul hoiab teda edasi liikumast just eelkõige pideva enesearendamise võimalus – ettevõte muutub pidevalt tänu turutingimustele ning tal ei ole vaja seda ise mujalt otsida. Andrei selgitab kõike nüüd ise lähemalt.

Ühena ettevõtte esimestest töötajatest ja meeskonnajuhtidest olen saanud organisatsiooni enda ümber kujundada nii, et oleks tagatud pidev eneseareng ja põnev töö. Aga kuidas muuta keskkond samasuguseks oma meeskonnaliikmete jaoks?

Eneseareng algab värbamisest

Juht ei saa inimesi pikaajaliselt motiveerida – ta saab vältida nende demotiveerimist. Välisest survest lähtuv enese arendamine mõjub ainult lühiajaliselt. Juhina saan inimest julgustada, kuid uued ideed ja tahtmine muutuda peavad tulenema ikka inimesest endast. Seetõttu näen enda rolli piirangute eemaldajana ja soodustava keskkonna loojana.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt