Henri Laupmaa: ühisrahastus, selle võlud ja valud
Tänases majandusilmas on peaaegu kõik võimalik, ka osasaamine ettevõtlusest, kui endal see kõige-kõigem idee või tegudele utsitav kihk puudub. Selleks ei pea olema ka riskikapitalist. Märksõnaks on siin hoopis ühisrahastus. Maria Vous vestles Eesti jagamismajanduse esimõtleja ning mitme innovaatilise algatuse, näiteks Hooandja, Teeme Ära! ja Fundwise’i asutaja Henri Laupmaaga ühisrahastuse võludest, valudest ja selle valdkonna tulevikust.
Ühisrahastus – kuidas ja kellele?
Nii nagu laenude puhul, on ka ühisrahastusel mitmeid vorme. Ühe liigituse järgi eristatakse annetusel, laenul ja osalusel põhinevat ühisrahastust. Fundwise pakub osaluspõhist ühisrahastust: oma investeeringu eest saab raha andja osaluse ettevõttes. Miks sellist lähenemist eelistada?
„Ühisinvesteerimine on alternatiivne kapitali kaasamise viis ettevõtetele, kellele pangad või riskikapitalifondid ei paku sobivaid finantseerimislahendusi või kes ei soovi oma äri edendamiseks laenu võtta. Lisaks finantseeringule saab ettevõtja kampaania käigus ka ligipääsu suurele hulgale klientidele, fännidele, pühendunud nõustajatele, evangelistidele ja potentsiaalsetele koostööpartneritele,
Kommentaarid on suletud