fbpx

Drooniparved päästavad planeedi – ulme või reaalsus?

Miniatuurne tiivuline RoboBee (Foto: Wyss Institute)

Ärevad teated mesilastest, kes on tõenäoliselt taimemürkide tõttu tarudes hukkunud, ei ole haruldus ka Eestis. Nende tähtsate taimetolmeldajate kadumine võib aga tuua kaasa pöördumatud tagajärjed looduses. Kust võiks abi loota, küsib Inseneeria kaasautor Kaido Einama.

Selgub, et robotiseeritud maailma suunduvas inimühiskonnas on sellele juba mõeldud. Kui ulmelisena tundub, et mikrodroonid hakkavad meie lilli ja põllumajandustaimi tolmeldama?

Üks osa teadlasi usub, et mikrodroonid võiks sellega juba hakkama saada küll. Ja samas on teine osa teadlasi, kes seda ei usu – droonid ei suuda päästa maailma, kui päris mesilased on välja surnud.

Drooniparved saavad hakkama!

Aastal 2013 said Harvardi teadlased valmis veidrat sääske meenutava pisiroboti – RoboBee, mille ainsaks ülesandeks on otsida lilleõisi ja neid traadi otsas olevate karvaste pallikestega natuke torkida. Karvade külge jääb õietolm ning õielt õiele lennates tolmeldataksegi taimi nii,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt