fbpx

Enics Eesti: tootmine Elvas, koduturuks aga Põhja- ja Kesk-Euroopa

Vaade tootmisele Enicsis.

Elva suurim tööandja Enics Eesti, mis toodab üksnes välisturgudele, investeerib tehase laiendamisse viis miljonit eurot ega varja ambitsiooni ületada 100 miljoni eurost käibepiiri, kirjutab Inseneeria kaasautor Gerli Ramler.

Enics Eesti AS valmistab elektroonikat energiatootjate ülekandeliinidele, rongide juhtimissüsteemidele, liftidele, tuulegeneraatoritele jne. „Valmistame tööstuselektroonikat business to business-mudelil ning täna ekspordime kogu oma toodangu rahvusvahelistele firmadele. Kahjuks ei ole me Eestis enda profiiliga sobivat võimalust leidnud ning nii peamegi oma koduturuks ikkagi Kesk- ja Põhja-Euroopat, kuhu oleme suunanud ka arendatava müügiorganisatsiooni fookuse,“ tutvustab ettevõte juht Jaanus Aal.

Lihtsamalt öeldes: poest Enicsi tooteid osta ei saa, sest Eestis ei pole selliseid organisatsioone, kelle tootmises oleks nii spetsiifilisi elektroonikadetaile vaja.

Enicsi Elva tehases töötab praegu umbes 630 inimest, kellest ligi 100 on inseneriharidusega ning nende inimeste arv aina kasvab.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt