fbpx

Insenerid panid EIL-i üldkogul paika 2017. aasta eesmärgid

Eesti Inseneride Liidu (EIL) üldkogul tegi liidu president Arvi Hamburg ülevaade möödunud aasta tegemistest ning ühiselt pandi paika 2017. aasta prioriteedid. Räägitust tegi märkmeid Inseneeria peatoimetaja Mari Kamps.

EIL-i tegevuse peamine eesmärk on järelkasvu tagamine ja seeläbi teaduse, arenduse, innovatsiooni ja ettevõtluse tervikahela toimimise eelduste loomine. Aasta 2016 prioriteetideks oli tehnikahariduse ja insenerikutse väärtustamine. Juhatuse tegevusest saab välja tuua kaks suunda – esiteks reklaam ja teavitus ning teine instrument, mille abil väärtustada, on teaduse- ja tehnoloogia pakt.

„Kuidas me inseneeriat populariseerisime?“ küsis Hamburg ja tõdes, et päris oodatult ei läinud. „Tegime Teeme+ taotlusvooru koos partneritega projekti, kus taotlesime raha tehnikavaldkonna populariseerimiseks noorte hulgas. Partneriteks olid Eesti Soojustehnikainseneride Selts (ESTIS), Eesti Elektroenergeetika Selts, Tallinna Polütehnikum, Kehtna Kutsehariduskeskus, Maailma Energeetikanõukogu Eesti Rahvuskomitee ja Tartu Linnavalitsus. Eesti Inseneride Liidu liikmete seas on neist kolm esimest. Kahjuks ei osutunud me võitjaks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt