fbpx

Sada sammu Koenigseggi superautode tehases

Eestlaste grupp Rootsis Koenigseggi autotehase sõuruumis.

Rootsis Koenigseggi autotehases on põnevad ajad, kuna Eesti, Rootsi ja Hispaania meistrimeeste käe all valmib sini-must-valge iludus. Jah, just sellise põhivärviga valmib auto, mis suundub peagi autonäitusele New Yorki, kirjutab Inseneeria peatoimetaja Mari Kamps.

„Praegu töötab superautosid tootvas tehases koguni kuus eestlast, neist neli inseneri ja kaks sadulseppa. Kõige kauem on tehases töötanud sadulsepp Imre, kellel täitub tehases juba viis aastat,“ jagab tehasest kogutud muljeid Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) õppejõud Anneli Ramjalg.

Imre on eestlastest kõige kauem Koenigseggi tehases töötanud. „Tema sai tööle nii, et saatis oma töödest pildid (ta tegi autode sisusid juba Eestis) ja siis anti talle kolm kuud aega vanade tööde lõpetamiseks ning Koenigseggi tööle asumiseks. Imre on iseõppija ja hiljem talle appi läinud Eesti mees on samuti iseõppija,“ rääkis Ramjalg.

Tehases inseneridena töötavatest TTK vilistlastest osa tegeleb vedrustusega,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt