fbpx

Meie mees Keenias ehk kuidas eesti energeetik Aafrikas alajaama ehitab

Meelis Melder väljasõidul Mount Kenya Rahvuspargis – pilt on tehtud 4000 meetri kõrgusel.

Meelis Melderi noorukina tehtud otsus siduda oma tulevik tehnilise valdkonnaga päädis energeetika õppimisega Tallinna Tehnikaülikoolis ja sealt edasi erialasele tööle ABB-sse minekuga. Valitud tee viis teda kokku ametialaselt ülipõneva projektiga Aafrikas. Energeetikuks saamise teekonna ja Keenia alajaama rahvusvahelise projekti kohta esitas küsimusi Inseneeria peatoimetaja Mari Kamps.

Alustasite haridusteed Tallinna Tehnikagümnaasiumis, kuid gümnaasiumi kolm aastat õppisite Tallinna Reaalkoolis (lõpetasite 2009). Millal või kuidas tekkis arusaamine, et reaalained on põnevad ja nendesse on mõtet süveneda?

Põhikoolis käisin piirkonnakoolis ning muud teadlikku valikut ei olnud. Juba varasest east oli minu soov teha karjääri tehnilises valdkonnas ja selle eelduseks on tugevus reaalainetes. Riigieksamite tulemuste pingerea tõttu ning tuttavate soovitusel otsustasin minna Tallinna Reaalkooli sisseastumiskatsetele. Kuigi katsete ajal oli mul enam kui 38-kraadine palavik,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt