fbpx

Asjade võrgutamine à la Levikom

Levikomi IoT ärisuuna juht Ove Tüksammel (vasakul) ja võrguüksuse direktor Raivo Kasepuu.

Eestis kaetakse maa ühe uue võrguga, mille levialakaardid meenutavad kaugeid GSM-i algusaegu: ringid katavad suuremaid linnu ja lähiaja plaanides ka põhimaanteid. Meile on sündimas esimene avalik Asjade Interneti võrk, mida ehitab Levikom, kirjutab tehnoloogiaajakirjanik Kaido Einama (am.ee).

Asjade Internetiga (ingl k IoT – Internet of Things) hakatakse otsast peale – tulevad uued tugijaamad ning uued levialad, mis mõeldud väikestele seadmetele – sensoritele, träkkeritele, anduritele ja muudele pisividinatele, mis saadavad ja võtavad vastu andmeid – väikestes kogustes.

Asjade Internet on mobiilivõrgust siiski mõnes mõttes erinev. Esiteks on seadmed erinevad – väikesed ja kauakestvad, millest mõned suudavad aastaid laadimata olla, mistõttu võib neid lausa betooni või asfaldi sisse valada. Teiseks tahavad need seadmed väga vähe andmeid korraga edastada,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt