fbpx

Ettevõtja, parem valmistu mitmekeelseks töökeskkonnaks

Hea Eesti ettevõtja ja tööandja, peamiselt sinust sõltub, kas Eesti suudab välja murda keskmise sissetuleku lõksust ning kas meie inimeste elustandard on väärikas ka siis, kui ühe maksumaksja kohta jääb kaks ülalpeetavat. Seetõttu hakka valmistuma suureks innovatsiooniks ja mitmekeelseks töökeskkonnaks.

Maksumaksjate vähenedes ja pensionäride lisandudes pole meil oma elujärje parandamiseks muud valikut kui teha rohkem ja keerulisemat tööd. Kõrgelt kvalifitseeritud töötajaist on terav puudus. Kuid juba siseneb tööturule umbes 90 inimest iga 100 lahkuja kohta ning ilma välismaiseid tippspetsialiste Eestisse meelitamata me hakkama ei saa.

Välistööjõu sissetoomine on arutelude tulemusena mõnevõrra lihtsamaks muutunud, kuid debati alatooniks on ikka n-ö ukraina keevitaja tasemel tööjõud. Eesti ühiskonna jaoks on väärtuslikum ja vajalikum meil väljakoolitatud kõrgtasemel spetsialist, kelle teadmised aitavad ettevõtteil väärtusahelas ülespoole liikuda, luua uut maksutulu ja töökohti.

Töötajad on olemas
Hea uudis on see, et kõrgelt haritud välismaised töötajad, kes täiendaks meie tööturule sisenejate hõredaid ridu,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt