fbpx

Starship Tecnologies liigub ühelt võidult teisele

Isesõitvaid pakiroboteid arendav Starship Technologies saavutas töövõidu Virginias, kus robotid vuravad tänavatele juulis. Sama teemaga tegelevad Idaho seaduseandjad, robotite suunas piilub ka Florida.

Virginia osariik võttis esimesena Ameerika Ühendriikides vastu iseliikuvaid kullerroboteid puudutava seaduse, vahendas recode.net. Kuberneri allkirjastatud dokumendi järgi tohivad pakirobotid sõita kõnniteedel ja ülekäiguradadel alates 1. juulist, avades ukse igasugusele innovatsioonile mehitamata kullerteenuste maailmas. Vastavalt seadusele võib pakiroboti maksimaalne liikumiskiirus olla 10 mph ehk 16,1 km/h ja suurim kaal 50 naela ehk 22,7 kilogrammi.

Eesti õigusruumis olid sellised masinad seni reguleerimata, kuid ka siin on oodata muudatusi. Riigikogu menetleb alates 8. märtsist liiklusseaduse muudatusi, mis lubavad tavaliiklusesse näiteks pakkide vedamiseks või heakorratöödeks kasutatavaid robotliikurid.

Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, majandusministeeriumi ja TTÜ koostöös valminud eelnõu kohaselt on robotliikur kuni 6 km/h kiirusega põhiliselt kõnniteel liikuv ja vähemalt osaliselt automaatselt liikuv sõiduk, mis kasutab ümbritseva keskkonna kohta teabe saamiseks andureid,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt