fbpx

Saksa robotid tassivad Saku õlut

Saku Õlletehas investeeris kaks miljonit eurot roborttransporteritel põhinevasse poolautomaatsesse laosüsteemi, mis kasvatas ettevõtte laovõimekust kaks korda ja parandas oluliselt tööturvalisuse taset. „Tegemist on Saku Õlletehase viimaste aastate ühe märkimisväärsema investeeringuga tarnekindluse parandamisse ja efektiivsuse kasvu,” ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. „Selliste investeeringute planeerimine on väga pikaajaline ja mahukas töö – langetasime investeerimisotsuse 2014. aastal, lähtudes pikaajalistest tulevikuplaanidest koduturul ja ekspordi suunal. Tänaseks on koduturu väljavaated muutunud aga märgatavalt ebastabiilsemaks.”

Töid viidi läbi kahes etapis: aastatel 2015–2016 paigaldati olemasolevasse laohoonesse Saksa tööstusettevõttes Jungheinrich valminud robottransporteritel põhinev automatiseeritud riiulisüsteem ja novembrist 2016 kuni selle aasta veebruarini rajati tehase territooriumile uus laohoone ja riiulisüsteem.

Lisaks riiulisüsteemile juurutas ettevõte uhiuue laohaldussüsteemi, mis võimaldab kasutada efektiivselt laohoonete kõrgust ja riiulite sügavust. Kui varem pidi tõstukijuht kaubaaluste laos transportimiseks tegema mitu sõitu, siis uue süsteemiga teeb suure osa tööst ära tehnoloogia – tellimusi juhitakse tõstukitele paigaldatud tahvelarvutite vahendusel reaalajas ning riiulitel liigutavad kaubaaluseid robotid,” kirjeldas Härms.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt