fbpx

Kas uudishimu tappis kassi? Võimsatest küsimustest ja liidrirollist

No ega ikka ei tapnud küll, sest esiteks on kassil teatavasti üheksa elu (enam kui küll, et uudishimulik olla) ja teiseks on sel tuntud 19. sajandi inglise vanasõnal ka teine, mõneti vähem teada vasturepliik, mille kohaselt uudishimu rahuldamine toob loomakese jälle elule tagasi (…but satisfaction brought it back). Kass kassiks, aga õpikogemusele ja pidevale kasvule suunatud uudishimu on igati positiivne ja lausa hädavajalik omadus edumeelse juhi pagasis. Samuti nagu ka võimsad ja õiged küsimused. Arutleb Katri Delimoge.

Küsimus: kes kellega käib?

Tõsi ta on, et sedalaadi küsimused võivad tappa kassi elule tagasi toomata ning panna punkti ka liidri karjäärile. Ja seda just austuse kaotamise kaudu, sest olgem ausad: kuidas kellegi erategemistes sonkimine võikski kasvatada liidrit, tema inimesi ja tervet organisatsiooni?

Võimsate küsimuste võlu aga seisneb nende suutlikkuses vajutada õigeid nuppe ilma pahatahtliku motiivi ja manipulatsioonita.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt