fbpx

Hugo Olak – kvartali keskus kui kroonijuveel

Hugo Olak (Foto: erakogu)

Eesti Ehitusinseneride Liit (EEL) valis Aasta 2016 ehitusinseneriks AS Tari peakonstruktori Hugo Olaku, kelle sõnul iseloomustab kaasaegset inseneri valmidus enda pidevaks täiendamiseks ja oskus teha meeskonnatööd. Kirjutab Mari Kamps.

Kuidas jõudsite ehituse erialani, mis eeldab n-ö head läbisaamist reaalainetega?

Hugo Treffneri Gümnaasiumis, tollases Tartu 1. Keskkoolis, lõpetasin matemaatika-füüsika eriklassi, nii et reaalained kuulusid mu lemmikute hulka juba kooliajal. Edasise eriala ja kõrgkooli valikul oli kaks tingimust: õppida peab saama Tartus ja valitud eriala peab olema seotud ehitusega.

Õppekavad said seega põhjalikult läbi uuritud ja siis selgus, et ainuke sobiv eriala, mille õppekava sisaldas nii ehituse kui projekteerimisega seotud õppeaineid, lisaks ka hüdrotehnikat, oli maaparandus, mida õpetati Eesti Põllumajanduse Akadeemias (tänane Eesti Maaülikool). Selle eest, et minust sai ehitusinsener-konstruktor, pean ma tänama oma diplomitöö juhendajat dotsent Mihkel Leiburit.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt