fbpx

Eestlaste 3D – disainirakendus ärgitab noori leiutama

3DC.io meeskond (vasakult) Mikk Tarvas, Eerik Kivistik, Kristjan Järvan ja Jaak Kaevats

Eesti meeste väljamõeldud arvuti- ja nutiseadme rakendust, mis võimaldab disainida 3D-mudeleid eelnevaid oskusi omamata ja mis algselt oli keskendunud 3D-printimisele, on nüüdseks kasutatud näiteks lavakujunduse tegemiseks. Ka on seda üritatud käivitada koguni Tesla pardakompuutris. Kirjutab Gerli Ramler.

Kui 3DC.io meeskond 2015. aasta aprillis kokku sai, polnud lihtsaima 3D-mudeli loomiseks muud võimalust, kui õppida kõigepealt neli kuud ülikoolis ja omada võimast arvutit. Kätte oli jõudnud aeg seda muuta. Nii võeti eesmärgiks luua rakendus, mille puhul suudaks isegi algklassiõpilane nutitelefonis rakendust avades 30 sekundiga aru saada, kuidas 3D-mudelit luua.

Tänaseks on rakendusel üle 500 000 allalaadimise ning see töötab iOS ja Android nutiseadmetes ning ka arvutis. Rakendus põhineb lihtsate geomeetriliste kujundite kasutamisel ja nende pööramisel, venitamisel ning asukohtade muutmisel.

Selle abil saab igaüks modelleerida oma mudeleid ja keskkondi 3D-printimiseks,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt