fbpx

Katja Novitskova: Amsterdam, Berliin ja New York – check! Käes on Veneetsia aeg

1895. aastast saati toimuv Veneetsia kunstibiennaal on maailma vanim ning suurim kunstifoorum. Eesti osaleb biennaalil juba 11. korda ja meid esindab sel aastal rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik Katja Novitskova. Maria Vous uuris Katjalt, kes valiti muide hiljuti Euroopa 50 põnevaima kunstniku sekka, kuidas ta nii kaugele on jõudnud ning mida kunstiturul ellu jäämiseks vaja on.

Kui Katja 26-aastaselt Amsterdamis disainikooli lõpetas, seisis ta valiku ees, kas teha karjääri kunstnikuna või valida muu eriala. Mõlemal variandil olid omad plussid ja miinused: näiteks reklaamiäris olid klientide nõudmised loominguliselt piiravad, kunst aga teatavasti ei ole just kõige stabiilsem tegevus, millega arveid maksta. Katja otsustas kompromissi kasuks – ta hakkas kunstnikuks, aga tingimusel, et tegeleb ainult asjadega, mis teda tõeliselt huvitavad. Ja kui sellest midagi välja ei tule, siis läheb reklaamibüroosse tööle.

Ise endale võimalusi luues

„Ega kunstnikuks hakkamine ei tähendanud kohest edu,” kirjeldab Katja oma karjääri algust,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt