fbpx

Anneli Looritsa visa teekond karjääriredelil: alumiselt pulgalt tippu

Märksõna otsemüük kõlab paljudele üsna hirmuäratavalt ja tekitab tunde, et tahaks põgeneda. Aga nagu kiuste tegutseb Anneli Loorits sellel põneval alal juba üle 15 aasta. Tubli ja ettevõtlik naine juhib Baltimaade ja Soome tuntuimat otsemüügifirmat Avon.

Kust kõik alguse sai

19. sajandi lõpus tekkis Ameerika rändkaupmehel David McConnelil idee, kuidas oma raamatute müüki suurendada. Iga ostuga andis ta kaasa väikse lõhnanäidise. Üsna kiiresti mõistis ta, et parfüümid ahvatlevad õrnemat sugu märksa enam kui raamatud. Just nõnda sai alguse üle 130-aastase ajalooga maailmatuntud ilufirma Avon. Esimeseks Avon Lady’ks sai proua Florence Albee, kes rändas hobusevankri ja rongiga USA kirdeosas, müüs firma tooteid ning levitas naistele infot rahateenimisvõimalusest. 1880. aastate lõpus tundus idee majanduslikust iseseisvusest ning oma ambitsioonide rahuldamisest revolutsioonilisena, aga levis kulutulena! Tänapäeval on Avoni näol tegu juhtiva otsemüügifirmaga, mil on üle 6 miljoni müügiesindaja maailmas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt