fbpx

Unistuste ettevõtet tead? Juhtimiseksperdid selgitavad

Eesti keeles kasutame sõna töö nii tegevuse kui koha tähenduses. Rob Goffee ja Gareth Jonesi uues raamatus „Miks peaks keegi siin töötama?“ ongi tähelepanu just sel viimasel. Professoritest tandem otsib vastust küsimusele, kuidas luua ja kujundada keskkonda, kus inimesed saaksid järgida oma tõelist kutsumust. Läbi luges Irja Rae.

Raamat on järg juhtimisest rääkivale menukile „Miks peaksid just sina meid juhtima“, kus jõuti tõdemuseni, et inspireeriv juht on see, kes jääb iseendaks, kuid teeb seda oskuslikult. Ehedus on küll vajalik, kuid mitte ammendav omadus edukaks juhtimiseks. Liidrid on autorite sõnul andnud sellist tagasisidet: „Hästi, olen autentne juht juhul, kui töötan organisatsioonis, mis on ehe. Aga kuna ma seda ei tee, siis olen jätkuvalt poliitiline mängur.“ Organisatsioonid on sageli võltside hoiakute taimelava, kus surutakse töötajatele peale nii võõrandumist, piiranguid kui masendavat mugandumist.

Tänaseks on Jones ja Goffee jõudnud tõdemuseni,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt