fbpx

Bossivaba organisatsioon. Kas holakraatia on lahendus?

2015. aasta kevadel saatis suurepärase klienditeeninduse ja töötajate kõrge rahulolu poolest tuntud jalatsite ja riiete online-müügiga tegeleva Zappose (mis on nüüdseks osa Amazonist) juht Tony Hsieh 1500 töötajale sisememo, milles teatas firma hierarhilise struktuuri asendamisest juhtidevaba, enesejuhtimisel rajaneva organiseerumise ehk holakraatiaga. Kirjutas Veigo Kell.

Hsieh pakkus kõigile, kellele uus süsteem mingil põhjusel ei sobi, lahkumishüvitist kolme kuu töötasu ulatuses pluss lisatasu, mille suurus sõltus Zapposes töötatud aastatest. Ligi viiendik ehk 18% töötajatest võttis pakkumise vastu ja veel 11% lahkus ilma kompensatsioonita (ühest osakonnast läks ära 38% töötajatest). Lahkujate hulgas olid ka mitmed Zappose juhid. Sellest alates on Zapposele ja holakraatiale kõvasti meedia tähelepanu jagunud, sest eksperimendid, mis puudutavad teistmoodi töö ülesehitust, huvitavad paljusid.

Rollid ja ringid

Traditsiooniliselt organiseeritud töö, kus inimestel on ametinimetused ja kindlad tööülesanded, asendub holakraatias rollidega. See tähendab, et ametikirjeldused asendatakse kirjeldusega asjadest,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt