ESTCube-2: uudne platvorm, kiire sidesüsteem ja rohkelt ambitsiooni
Tudengisatelliit ESTCube-2 on eelkäijast kolm korda suurem ja teaduslikult ambitsioonikam ning suudab funktsioneerida Maast kaugemal, kirjutab ESTCube`i programmi liige, ESTCube-1 kapten (satelliidi operaator) ja nüüd ka Sihtasutuse nõukogu esimees Erik Kulu.
ESTCube-2 on loomulik jätk Eesti esimese satelliidi projektile, mis tõestas, et meie noored teadlased suudavad ellu viia maailmatasemel rahvusvahelisi ja esmapilgul ulmelisi projekte. Kui ESTCube-1 oli 1-ühikuline (1U) CubeSat, mõõtmetega 10×10×11,35 cm ja täpse massiga 1,050 kg, siis ESTCube-2 saab olema 3-ühikuline (3U) ehk kolm korda suurem – 10×10×34 cm ja massiga suurusjärgus 4 kg.
ESTCube-2 kolmeühikuline kuupsatelliidi platvorm on uute kosmosetehnoloogiate katsetamiseks ja teaduseksperimentide läbiviimiseks orbiidil. Selle alamsüsteemide kompaktsus on võrreldav maailma parimate lahendustega, mis jätab rohkem ruumi eksperimentidele ja muudele kasulikele lastidele.
Teaduslikult ambitsioonikama ESTCube-2 testid soovitakse viia läbi 2018. aasta lõpuks ja kosmosesse lennutada 2019. aasta esimeses pooles, tähistades vääriliselt Eesti Vabariigi 100.
Kommentaarid on suletud