fbpx

Äri edukaks Erply moel ehk kuidas ettevõtte kasumlikkust tõsta

Ettevõtte edu ei ole tegelikult väga keeruline eesmärk. Pane paika konkreetsed töötajate tegevusalad ja nendega seotud kohustused – see võiks olla midagi käsiraamatu taolist. Peamiselt vajavad taolisi juhiseid küll uued töötajad, kuid infot on hea kasutada ka tiimi täiendkoolitustel. Lähemalt räägib Kristjan Hiiemaa.

Edukaks ärimajandamiseks vajalikud protsessid võivad olla ülidetailsed (checklist’i tasemel) ja sisaldada infot näiteks ruumide puhtusastme või klientide tervitamise reeglite kohta. Peamine raskuskoht seisneb nende viimises töötajateni. Parim vahend selleks on testidepõhine õpetamismeetod. Sel viisil saab kontrollida ka töötajate taset ja oskusi.

Korduvuse tekitamine

Pea iga ettevõtte suurim eesmärk on püsiklientuuri loomine ja selle hoidmine. Tänapäeval kogub juba enamik ettevõtteid kliendiandmeid ning saadab laiali mitmesuguseid pakkumisi. See võib anda küll teatava tulemuse, kuid agressiivne spämmimine ei ole siiski äriliselt kuigi efektiivne.

Eelnevate tehingute alusel on kaasaegne tarkvara võimeline ennustama regulaarsust, nt ostetakse kord kolme aasta tagant uued rehvid või rehve vahetatakse kaks korda aastas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt