fbpx

Revali merekooli helikopteri päästeõppuste katsebassein kui kroonijuveel

Screen Shot 2017-01-18 at 11.08.38

Revali Merekooli uhiuue teadus- ja metoodikahoone kroonijuveeliks on 12-meetrise läbimõõduga katsebassein koos helikopteri simulaatoriga, mis on ainus omataoline Balti riikides. Õppeasutuse ambitsiooniks on tõusta aastaks 2020 modernseimaks teenusepakkujaks kogu Baltikumis. Kirjutab Mari Kamps.

„Kogu projekti kestvuseks alates mõttest kuni valmimiseni on enam kui aasta. Kui võrrelda seda maailmas analoogsete projektidega, siis võib seda pidada tõeliselt tähelepanuväärseks saavutuseks,“ rääkis Revali Merekooli tegevjuht Tanel Hinno.

Selle sammuga tahab kool siseneda merenduskoolituse tippude klubisse globaalses mõttes. „Nimelt taotleme kõige kõrgemat ja keerulisemat avamere päästekoolituse sertifikaati organsatsioonilt OPITO. Kui varem pidid meie jõuametkondade esindajad ja korrakaitsjad taolisteks õppusteks sõitma Skandinaaviasse, siis nüüdsest on tipptasemel treeningkeskus Paljassaare poolsaarel,” ütles Hinno.

Basseinis saab tekitada laineid, vihma, tuult, välku ning müristamist – päästeõppusi saab viia läbi erinevates ilmastikuoludes. Eriefektide tehnika on toodetud Belgias ja Prantsusmaal. Basseini sügavus on 4 meetrit, kusjuures veekihi paksus on 3,5 meetrit ja seda selleks,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt