fbpx

Palju õnne, rahvuslik kiil!

Miks Nordica start nii raskelt läks ning mis lubab meie lennufirmal pilvede vahelt juba päikest oodata

Eesti rahvuslik lennufirma Nordica tähistab 8. novembril esimest tegutsemisaastat. Kas firmas välja mõeldud plaanid lubavad loota ka teist, kolmandat ja viiendat sünnipäeva? Räägib Kait Karu, firma müügiosakonna juht.

Tõenäoliselt on Nordica maailma kõige kiiremini loodud lennufirma – ettevõtte loomiseks kulus e-riigile kohaselt vaid mõni minut ning lennuettevalmistused tehti vähem kui 30 päevaga. Kuigi kõik pole sujunud tõrgeteta, selgitab Kait Karu siin, miks siiski usutakse, et Nordica suudab Estonian Airi saatusest hoiduda. Loo aluseks on tema ettekanne läinud kuul peetud JCI aastakonverentsil.

Nordica pöörane algus

Kui lennufirma töösse tekiks kuuajane paus, poleks hiljem mõtet enam üritadagi. Seetõttu tõusis Nordic Aviation Groupi (Nordica) esimene lennuk Tallinnast lendu juba läinud aasta 8. novembri varahommikul ehk kõigest 14 tundi pärast esimese pileti müümist ja vähem kui 24 tundi pärast Estonian Airi pankroti väljakuulutamist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt