fbpx

Mida põnevat peidab endas Utilitase küttelabor?

Screen Shot 2017-01-18 at 12.36.38
Energiakontsern Utilitas ehitas Mektorysse küttelabori, eesmärgiga soodustada tulevaste soojustehnikainseneride praktilist õpet, tuues nii energiamaailma põnevad telgitagused kõigile huvilistele lähemale. tõeliseks rosinaks on võimalus teha soojuskaameraga selfie.

Labori keskne idee on kogu soojuse ja elektri tootmise ning jaotamise ahela ekspositsioon, alustades koostootmisjaama mudelist ning lõpetades reaalselt töötava soojussõlmega. Küttelaboris on kuvatud reaalaja vaade suuremale osale Tallinna energiatootmisest. See on unikaalne võimalus näha Utilitase opereeritavate soojus- ja elektrienergia allikate toimimist. Laborisse on paigaldatud ka üks Eesti kaasaegsemaid soojussõlmesid, mis võimaldab paremini aru saada soojussõlme tööst ja ilmestab soojusvahetuse protsessi. Samuti saab laboris vaadelda tükikest Tallinna suurimast magistraaltorust.

Kuna soojusenergia on tavainimesele üsna müstiline ja silmaga nähtamatu, siis on labori üks olulisemaid eesmärke visualiseerida ja anda külastajale edasi soojusenergia olemust. Selleks on soojuskaamera, mis annab edasi inimese pildi läbi soojusenergia vaate. Iga külastaja võib soojuskaameraga teha endast pilti ja salvestada see omale mobiiltelefoni.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt