fbpx

Mektory: võimekas väikesatelliit

Screen Shot 2017-01-18 at 12.35.29TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory avati 2014. aastal Kosmosekeskus. Samast aastast koordineerib keskus satelliidiprogrammi, mille raames projekteeritakse, ehitatakse ja saadetakse Maa orbiidile töökindel ning võimekas väikesatelliit. Sellega loodetakse orbiidil läbi viia erinevaid katseid. Kirjutab Katrin Arvola.

Satelliit peab olema testitud ja kanderaketi teenusepakkujale üleandmiseks valmis hiljemalt 2017. aasta lõpuks.

TTÜ Mektory satelliidiprogrammi panustab koostöös ettevõtluspartneritega jooksvalt 15 akadeemilist juhendajat seitsmest instituudist ning ca 50 tudengit pea kümnest riigist. Satelliidi missioon on teha Maast kvaliteetseid pilte ning neid alla saata. Satelliit peab maapealsetele vastuvõtujaamadele edastama erinevates režiimides tehtud fotosid, mida on võimalik kasutada hariduslikel, kosmosetehnoloogia arendamise ja tehnoloogiasiirde eesmärkidel. Uue tehnoloogiana katsetatakse kõrgsageduslikku sidemoodulit ning laserdioodide abil ka optilist sidet satelliidi ja Maa vahel.

Valmiv satelliit kätkeb endas uuenduslikke aspekte kõikide alamsüsteemide juures, kuid keskendub eelkõige siiski sujuvale, harmoonilisele ja kõrge automatiseeritusega süsteemi koostööle.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt