fbpx

Laeva Meierei julgustükk: ettevõte tahab areneda toorpiima madala hinna kiuste

Valio Eesti AS
Valio Eesti AS

Valio Eesti AS investeerib igal aastal keskmiselt neli miljonit eurot, mullu läks investeeringu põhiosa ehk 3,5 miljonit eurot Laeva Meierei uue tankisaali sisustamiseks. Lisaks investeeriti Valio Võru juustutehases Forte juustulao laiendusse, Forte juustu pakkeliini ja riivjuustu liini.

Valio Eesti AS tegevdirektor Maido Solovjov ja Laeva Meierei tehase- ja tehnikadirektor Andrus Mölder kinnitavad justkui ühest suust, et kui ikka on tahtmist areneda ja kasvada, siis lihtsalt tuleb investeeringuid teha. „Alates meierei loomisest 1995. aastal on tehasesse investeeritud ligikaudu 40 miljonit eurot,“ rääkis Mölder. „Tootearenduseks kulunud summasid selles numbris ei sisaldu,“ lisas ta. Kui täna hakkaks ehitama, siis kuluks 80 miljonit eurot.

Möldri sõnul on tankisaali seadmed ehk mahutid, klapid ja automaatika pärit erinevatelt tootjatelt Euroopast. „Vastava ala spetsialistid panid need Laeva Meiereis kokku,“ lisas ta. Hiinast pole Laeva Meierei seadmeid soetanud.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt