fbpx

Maailma kiireimad kaatrid valmivad tartlaste käe all

Kolmekordne maailmameister Rasmus Haugasmägi januneb uute tiitlivõitude järele.

…valmivad tartlaste käe all

Põvvat Racing team, mis on emajõe ääres valminud kiirkaatritega koguni maailmameistritiitleid koju toonud, meisterdab oma salalaboris järjekordset välkkiiret iludust. Kirjutas Paavo Kangur.

Päike keevitab lagipähe. Seda on tunda ka läbi autokatuse, kui keeran Tartu äärelinnas pärast Salvesti salatitehast mäest alla. Siin, Emajõe ääres, toomingate varjus elavad Tartu rikkad ja ilusad. Siin, Kvissenthali teel, tegutseb ka veemotoklubi, kus ehitab maailma kiiremaid kaatreid 57-aastane Üllar Põvvat koos oma meeskonnaga.

„Ma olen siin samas Emajões saavutanud kiiruseks 205 kilomeetrit tunnis. Sellise kaatri mootorid töötavad metanoolil ja kere on süsinikkiust,“ räägib ta.

Mees heidab pilgu Emajõe porikarva voogudesse, kuhu maandub kaks parti. Ilm on kuumavõitu ja suundume ekskursioonile Põvvat Racing Teami salalaborisse, kus valmib uus võimas kiirkaater maailmameister Rasmus Haugasmägile.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt