Newspace’i ettevõtete rahastamine


Screen Shot 2016-08-10 at 15.03.51Kosmosevaldkonna uusi saavutusi on väga põnev jälgida, saavutused sõltuvad aga sektorisse liikuvatest vahenditest. Lühidalt öeldes püsivad NewSpace’i projektid erakapitalil ja vajavad kasvamiseks mahukaid projekte või investeeringuid. Kirjutab Paul Liias, Radius Space OÜ juht.

Eelmises artiklis kirjutasin NewSpace’i mõistest, nüüd aga NewSpace’i projektide finantseerimisest ja sellest, mille taga tulevased arengud seisavad. Veebruaris osalesin Silicon Valleys toimunud esimesel SmallSat Symposiumil, mis tõi kokku NewSpace’i maailma juhid, arvamusliidrid ja investorid. Sümpoosiumi põhilisteks teemadeks olid sektori rahastamine ja äri arengusuunad.

Investeeringud NewSpace’i idufirmadesse tulevad tehnoloogiagigantidelt, riskiinvestoritelt, laenudena pankadelt ja populaarsust kogub ka ühisrahastusplatvormide kasutamine. Investorite aktiivsus on viimaste aastatega hüppeliselt tõusnud.

Rekordinvesteeringud

Aastal 2015 investeeriti kosmosesse 1,8 miljardit dollarit riskikapitali, mis on rekordiline number, ületades kõik eelneva 15 aasta jooksul tehtud investeeringud kokku. Suurima investeeringu tegi Google SpaceX-i, aga oma osa on andnud ka teised ettevõtted, mis ei ole tehnoloogia valdkonnaga otseselt seotud.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt