fbpx

Skeletoni paarisrakendi uued sihid

Screen Shot 2016-08-13 at 18.38.10
Taavi Madiberk. Pildi autor: Heiki Laan.

Tulevikutehnoloogiaks peetavad superkondensaatorid on praegu veel üsnagi lapsekingades, kuid neil on suur potentsiaal. Eesti ettevõte Skeleton Technologies plaanib kasvulainega kaasa minna, käivet kuuekordistada ja tulla välja maailma esimese vesijahutusega mooduli kui kataloogitootega. Kirjutab Inseneeria kaasautor Eva Pärtel.

Maailma akuturu maht oli mullu ca 60 miljardit dollarit, mille kõrval oli superkondensaatorite turg vaid miljard dollarit. Kui tehnoloogia on hea ja innovaatiline, miks on siis tegu veel pelgalt nišituruga? Väga paljud ettevõtted on tuttavad liitiumakudega, kuid ei tea superkondensaatoreid. Skeletoni asutajad Taavi Madiberk ja Oliver Ahlberg rääkisid, et uue tehnoloogia kasutuselevõtuga tegelevad mitmed maailma tööstushiiud, ent tehnoloogia juurutamine võtab suurte ettevõtete puhul lihtsalt aega.

Turul on olemas nii superkondensaatorid kui nende toimimiseks vajalikud teised komponendid, ent puudu jääb süsteemilahenduste pakkumistest. Skeletoni äristrateegia on terviklahenduste pakkumine, mis kiirendab nii oma ettevõtte kui kogu turu kasvu.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt