fbpx

Noppeid TTÜ rektori kõnest Eesti Inseneride Liidu aastakogunemisel

Screen Shot 2016-08-16 at 1.25.01Rektor Jaak Aaviksoo: „Me peame selgelt otsustama, mida me TTÜ-s õpetame ja mida mitte. Me ei saa pidada eriala, kus tööd on vaid kolmele-neljale spetsialistile aastas.”

Mis puudutab Eesti inseneriasjanduse ja insenerihariduse populaarsust, siis minu arvates on ühiskondlikus arusaamises murrang toimumas, kui mitte juba toimunud. Kui läinud aastakümnetel olid ühiskondliku tähelepanu keskmes pehmemad väärtused ja erialad – võõrkeeltest juura ja avaliku halduseni, siis praeguseks on huvi insenerihariduse vastu kõrgem kui kunagi varem.

Inseneride suuremat väärtustamist ühiskonnas on selgelt märgata – 10–15 aastat tagasi ei kannatanud inseneri palk juristi ja finantsisti palgaga võrdlust välja. Tänaseks on ei ole see vahe ainult vähenenud, vaid paljudel juhtudel juba vastupidine. Euroopa suurima robotivõistluse Robotex toimumine Tallinnas, samuti eksponentsiaalses tempos kasvav algklasside robotiõpe, annavad kindluse ka tulevikuks.

Tehnoloogilist arengut ei edenda aga insenerid üksi. Ilmselt on õigus neil, kes ütlevad, et Eesti majandusliku edenemise pudelikael on palju rohkem meie tagasihoidlikus võimes tooteid ja teenuseid õiglase hinna eest müüa,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt