fbpx

Rockefeller. Lihtsalt kõige rikkam.

Rockefeller 18-aastasena. Allikas: wikicommons.
Rockefeller 18-aastasena. Allikas: wikicommons.

Hiljuti tegi portaal Business Insider ülevaate läänemaailma läbi aegade rikkaimatest inimestest. Esimesel kohal oli selles tabelis John D. Rockefeller, kes edestas üsna napilt oma tolleaegset ja suurimat rivaali Andrew Carnegie’d. Kahe peale kokku oli nende meeste isikliku vara nüüdisväärtus umbes 650 miljardit dollarit. Madis Talmar heidab pilgu kapitalismi kuldaega, et uurida, mis mees see Rockefeller oli.

18. detsembril 1867 vajus New Yorgi osariigis kuristikku Clevelandist New Yorki sõitev rong. 49 inimese jaoks jäi see sõit kahjuks viimaseks ja nende hulgas pidi olema ka tollal vähe tuntud ning majanduslikes raskustes virelev petroolitootja John D. Rockefeller. Ta jäi napilt hiljaks nii rongile kui oma elu tähtsaimale kohtumisele.

Nimelt oli John D. kutsutud NewYorki audientsile USA võimsaima mehe Cornelius Vanderbilti juurde (rikaste edetabelis neljas). Vanderbilt oli laevandus- ja raudteemagnaat,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Jäta kommentaar

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt