fbpx

Milleks on vaja äriklassi sülearvutit?

Äriklassi sülearvutid on eelkõige mõeldud kasutajatele, kes vajavad usaldusväärset ja vastupidavat seadet rohkemaks, kui lihtsalt aja veetmiseks ja internetis käimiseks. Teisisõnu on need masinad loodud igapäevase reaalse töö tegemiseks.

Mida see tähendab?

Kuna jutt käib töö tegemisest, on ka nõudmised, mis arvutitele esitatakse, võrreldes kodukasutajatele mõeldud seadmetega teised. Kasutaja eeldab, et tema arvuti on usaldusväärne, peab kaua vastu ning ei vea teda kriitilisel hetkel alt. Seda kõike on äriklassi arvutite juures ka silmas peetud ning nende loomisel arvestatud. Näiteks on kasutatud kvaliteetsemaid materjale ja komponente, tagamaks kasvõi seda, et igapäevasel kasutamisel ei painduks arvuti korpus kui seadet nurgast tõsta, mis tähendab, et kannatada ei saa emaplaat ning muud komponendid. Samuti on selline arvuti palju vastupidavam füüsilisele kulumisele, kriimudele ning tugevam on ka klaviatuur. Sama kehtib ka ekraani hingede ning kaane kohta.

Sama välimus, erinev sisu

Äriklassi sülearvutitel on suured konfigureerimise võimalused. Ehk sama nime ja välimusega seade võib sisemuses protsessori, mälu ja salvestusruumi osas olla täiesti erinev. Seda seetõttu, et iga klient leiaks oma vajadustele kõige paremini sobiva sülearvuti. Teisalt aga saab tootja sel viisil muid komponente unifitseerida ja pikema aja jooksul kasutada ning seega kokkuvõttes kliendile parema kasutuskogemuse tagada.

Muud eelised

Palju on tähelepanu pööratud ka seadmete turvalisusele ning haldamise võimalustele. Nii on sõrmejäljelugeja pigem standard kui erand. Samuti on arvutid sageli parandatud veekindlusega, ehk klaviatuurile kogemata sattunud vedelik voolab lihtsalt ilma suuremat kahju tegemata korpuses olevate aukude kaudu välja. Kuna sülearvutid on mõeldud töö tegemiseks, on neil olemas ka dokkimisvõimalus. Nii ei pea iga kord kaableid eraldi ühendama. Veel tasub tähele panna, et palju pikem on ka selliste arvutite garantii. Reeglina on see kolm aastat, kuid leidub ka 5 aasta pikkust garantiid ja seda ka ärikliendile. Võrreldes paljude tavaliste sülearvutite kehtiva 12 kuu pikkuse garantiiperioodiga on siin suur vahe.

Tarkvara

Teadupärast vajab iga arvuti oma tööks ka tarkvara ning rääkides Windowsist, peaksid ärikasutajad eelistama selle Pro versiooni. Võrreldes Windows Home variandiga, on see turvalisem ning kergemini hallatav. Samuti tuleb omale valida ka kontoritarkvara, ehk leida sobiv Office pakettide hulgast.

Office 365

Office koosneb programmide kogumikust. Sinna kuuluvad Word ja Excel aga ka OneNote, PowerPoint ja sõltuvalt versioonist veel mõned tööriistad. Kes soovib võib litsentsi soetada kohe terveks aastaks, või siis otsustada igakuiste maksete kasuks.

Alati kõige uuem versioon

Office 365 puhul saab kasutaja Microsofti poolt oma paketile kogu aeg jooksvalt uuendusi, et oleks alati kõige uuem versioon. Seega ei jää programm kunagi “vanaks” ning on igal ajahetkel varustatud uusimate funktsioonide ning visuaaliga. Traditsioonilise toote puhul saab klient ostes küll uue ja kaasaegse programmi, kuid mõne aasta möödudes jääb see paratamatult vanaks ning ühel hetkel tuleb soetada taas uus versioon.

Office 365 töötab igas seadmes, sealhulgas ka pilves

Nagu ikka, saab ka Office 365 soetamisel klient omale võtme, mille abil on võimalik programm alla laadida ning arvutisse paigaldada. Seejärel tuleb Office ka enda Microsofti kontoga siduda ning see tähendab, et nii-öelda pilves on nüüd olemas kasutaja litsentsi info. Nüüdsest saab sama kasutaja ka oma muudes seadmetes programme kasutada, kuna Microsoft teab, et tal on vastav litsents soetatud. Toetatud seadmete hulgas on ka tahvelarvutid ja nutitelefonid.

Lisaks saab kasutaja enda käsutusse koos programmidega ka 1TB pilveruumi, kuhu oma dokumente ja ka muid faile salvestada, et neile igal ajahetkel suvalisest seadmest üle interneti ligi pääseda. Pilves on lisaks võimalik ka Office dokumente avada, luua, redigeerida ning jagada ja seda kõikide seadmetega.

Finantseerimine

Kuna iga seadme soetamise puhul tuleb mõelda tehingu finantseerimisele, on mõistlik lisaks väljaostule kaaluda ka Telia Liisingut. Telia Liising on mõeldud kõigile ettevõttetele, kes soovivad teha väiksemaid või suuremaid investeeringuid infotehnoloogia ja kommunikatsiooni seadmetesse ilma suurte ühekordsete investeeringuteta. Toodet saavad kasutada kõik olemasolevad Telia ärikliendid, kelle maksekäitumine on olnud korralik ning kes on riigile esitanud kõik nõutavad aruanded.

 

Liisingu eelised

Kui tavapäraselt nõuab liisinglepingu vormistamine erinevat paberimajandust ning eraldi limiidi taotlemist, siis antud juhul see nii ei ole. Kliendile kehtestatakse liisinguteenuste jaoks limiit automaatselt. See tähendab, et klient saab etteantud summa ulatuses koheselt Telia poolt müüdava kauba soetamiseks liisingteenust kasutada.

 

Sõlmi leping otse veebis.

Kord juba Telia kliendiks saanud ettevõte ei pea liisinglepingu sõlmimiseks edaspidi esindusse minema. Piisab vaid e-poodi sisse logimisest, et näha kehtestatud limiidi suurust, kehtivaid tingimusi ning kohe peale kauba valimist on võimalik sõlmida ka leping. Valida saab lepingu perioodi (sõltuvalt kaubast 6-48 kuud) ning otsustada kas teha ka mingis ulatuses sissemaks või mitte. Peale lepingu sõlmimist lisanduvad liisingu osamaksed igakuisele teenuste arvele ning lepingust saab iseteeninduses igal ajahetkel ülevaate.

 

 

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt